O mnie

Kim jestem?

Mam na imię Ela i żaden ze mnie bibliofil. Znoszę do domu naręcza książek, ale widok nieprzeczytanych stosów działa na mnie przygnębiająco. Mój ogromny apetyt czytelniczy jest niewspółmierny do coraz bardziej kurczących się możliwości czasowych.

Wprawdzie z wykształcenia nie jestem skandynawistką ani ugrofinistką, ale od kilku lat, z prawdziwą lubością, zaczytuję się w literaturze naszych północnych sąsiadów. Wśród tekstów omawianych przeze mnie na blogu znajdzie się miejsce zarówno dla beletrystyki, jak i prozy non fiction. Wspólnym mianownikiem publikowanych tutaj omówień będzie więc nie tylko literatura piękna z krajów nordyckich, lecz także literatura faktu, w której Północ stanowi główny przedmiot opisu.

Dlaczego akurat Skandynawia? 

Bo właśnie tam, na północnym lądzie, odnalazłam miłość swojego życia, a  beletrystykę (poza fantastyką!) i teksty reportażowe traktuję jako doskonale źródła skrzętnie przemycanych informacji o obcej kulturze, obyczajach, mentalności. Poza tym muszę odetchnąć od literatury polskiej, o której piszę z niestrawnym dla zwykłego śmiertelnika zadęciem akademickim.

Jestem czytelnikiem dociekliwym, wymagającym i wybrednym. Szanuję swój czas i nie czytam wszystkiego, co popadnie wbrew obowiązującym modom.

Współpraca:

Z  wielką rezerwą podchodzę do współprac recenzenckich, lecz nie wykluczam nawiązania kontaktu z wydawnictwami, które zaoferowałyby mi książki zgodne z nakreśloną przeze mnie wizją tematyczną bloga.

Kontakt: echozpolnocy@gmail.com